BEZ UCZUĆ - MIA SHERIDAN [PRZEDPREMIEROWO]

Tytuł: Bez uczuć
Autor: Mia Sheridan
Tytuł w oryginale: Ramsay
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Data wydania: 02.08.2017
Liczba stron: 386
 Kategoria: literatura obyczajowa i romans

Nieszczęśliwa miłość do Lydii odebrała Broganowi wszystko. Ciężko zraniony staje się wyrachowany i skupia się na swoim biznesie i na zemście. Bo miłość wcale nie jest cierpliwa ani łaskawa. Życie Lydii wyglądało kiedyś zupełnie inaczej – była bogata, bezpieczna i kochana. Teraz fortuna się od niej odwróciła. Rodzinna firma znalazła się na skraju bankructwa, lecz Lydia zrobi wszytko, by ją uratować. Gdy na jaw stopniowo wychodzą tajemnice jej bliskich, dziewczyna odkrywa, że niebezpieczeństwo może grozić także jej. Nie przypuszcza jednak, że największy cios padnie z najmniej spodziewanej strony... Czy w sercach Lydii i Brogana na nowo zakwitnie miłość, chociaż wybrali życie bez uczuć?

Jedna chwila wystarczy, by nasze życie zmieniło się o 180 stopni.
Jedno wydarzenie i niedomówienia wystarczą, żeby pociągnąć za sobą ciąg zdarzeń, które diametralnie wszystko zmienią.
O tym przekonali się głowni bohaterowie "Bez uczuć". Kiedy ich poznajemy Lydia jest córką milionera. Ma wszystko - urodę, pieniądze, równie bogate przyjaciółki. Natomiast Brogan jest biednym synem ich ogrodnika pijaka, za którego musi wykonywać większość obowiązków, żeby on, jego siostra i ojciec mieli za co żyć. Jednak pomimo dużej różnicy społecznej okazuje się,że oboje coś do siebie czują.
7 lat później dziewczyna ma na głowie upadającą firmę po ojcu, którą zarządza razem z bratem, który większą uwagę przywiązuję do alkoholu niż pomocy siostrze. Brogan z kolei nie martwi się o pieniądze. W skutek pewnej tragicznej dla rodzeństwa sytuacji dochodzi do spotkania pomiędzy Lydią i Broganem. Jednak zraniony przed laty mężczyzna postanowił przybrać zimną, obojętną maskę. Jak dalej potoczą się ich losy? Czy mimo wydarzeń z przeszłości i teraźniejszości bohaterowie znajdą w sobie tyle siły by wybaczyć sobie i pozwolić uczuciom się ujawnić? O tym musicie przeczytać już sami!

Książka jest przepełniona wachlarzem emocji - od rozpaczy, przez radość i strach, aż do nadziei i miłości. 
Bohaterowie nie mają wcale takiego kolorowego życia. W dodatku każde z nich ma za sobą niełatwą przeszłość. Zwłaszcza Brogan, który nie może się od niej tak łatwo uwolnić.

Mimo że nietrudno przewidzieć jak ta historia się zakończy, to w między czasie mamy mnóstwo niespodziewanych wydarzeń, więc można na to przymknąć oko.
Tak samo jest z niektórymi wyidealizowanymi i przesłodzonymi momentami. Owszem jest ich trochę, ale jestem w stanie je wybaczyć, ponieważ  wydaje się, że więcej jest tych zdecydowanie bardziej prawdziwych, które pokazują, że zarówno miłość jak i życie nie zawsze są łatwe, idące po naszej myśli, ale wymagające zrozumienia, oddania i umiejętności wybaczania. 

"Bez uczuć" daje nam naprawdę wiele ważnych i wartościowych lekcji, które wolałabym, żebyście wyciągnęli sami, więc nie będę się tutaj nad nimi rozwodzić.

Mamy tutaj też wątek hmmm.. powiedzmy kryminalny (długi, mafia i te sprawy), co naprawdę bardzo mi się spodobało, ponieważ zamiast zwykłego, mdłego romansu były też chwile grozy.

Jest to romans, więc nie brakuje w nim scen erotycznych. Jednak pokłony dla autorki za to, że potrafiła je opisać tak, żeby czytelnik nie musiał czuć się zażenowany czytając je i zrobiła z nich dodatek do fabuły, a nie główny wątek.

Na koniec może jeszcze parę słów o bohaterach. Ci główni byli momentami denerwujący (zwłaszcza Lydia), ale to raczej w mniejszości sytuacji. Jednak chcę tutaj zwrócić uwagę głownie na ich przyjaciół - Daisy i Fionna - i siostrę Brogana - Eileen. Każde z nich odgrywało bardzo dużą rolę w ich życiu. Byli naprawdę zabawni, a kiedy trzeba było stawiali bohaterów do pionu i nieśli ich pomoc. Uważam, że powinni pojawiać się dużo częściej, bo przyznam, że tę trójkę polubiłam najbardziej z całej książki.

Było to moje pierwsze spotkanie z Mią Sheridan i mogę uznać je za udane. Na pewno w przyszłości sięgnę po inne jej książki. 
W komentarzu możecie mi napisać, na którą najpierw powinnam zwrócić uwagę.Za książkę bardzo dziękuję:

Udostępnij ten post

12 komentarzy :

 1. Święte słowa co do scen erotycznych, bo coraz częściej zdarz mi się spotykać książkę, która jest głównie o tym :)
  Polecam ,,Bez szans'', którą zamierzam w najbliższym czasie zrecenzować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam nic tej autorki, ale planuję to nadrobić w najbliższym czasie:)

  Pozdrawiam,

  http://mareandbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak inne, ale tę książkę mogę polecić:)

   Usuń
 3. Świetna książka :) Pochłonęłam ją w jeden wieczór :)

  goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja się nie mogę doczekać tej powieści to nie masz pojęcia :) Uwielbiam autorkę, czytałam jej prawie wszystkie wydane w Polsce książki. Byle do wypłaty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żebyś szybko ją zdobyła!

   Usuń
 5. Udało mi się do tej pory przeczytać tylko jedną książkę tej autorki, ale myślę że jeszcze sięgnę po inne, ponieważ "Bez uczuć" całkiem fajnie mi się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z reguły nie sięgam po takie książki, ale Zainteresowałaś mnie i jeśli tylko będę miała okazję, to na pewni po nią sięgnę.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.
  Booki-v.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz.

   Usuń